Nikon

Nikon D610 + obiektyw AF-S 24-120mm f/4G ED VR

 • Nikon D610 + obiektyw AF-S 24-120mm f/4G ED VR
 • Nikon D610 + obiektyw AF-S 24-120mm f/4G ED VR
 • Nikon D610 + obiektyw AF-S 24-120mm f/4G ED VR
 • Nikon D610 + obiektyw AF-S 24-120mm f/4G ED VR
Nikon D610 + obiektyw AF-S 24-120mm f/4G ED VR
realizacja w 1-2 dni
Producent: Nikon
Kod EAN:
Odbiór osobisty w Gliwicach - 0 zł
Wysyłka już od:
20,00 PLN (przedpłata)
30,00 PLN (pobranie)
Cena: 9 149,00 PLN
Cena netto: 7 438,21 PLN
Oblicz ratę Oblicz ratę Raty Credit Agricole
 • Ta wszechstronna lustrzanka cyfrowa korzysta z najnowocześniejszych technologii firmy Nikon i oferuje jakość zdjęć, którą może zapewnić wyłącznie format FX.

  Dzięki matrycy o rozdzielczości 24,3 megapikseli w formacie FX uda się uchwycić każdy szczegół. Zapewnia ona realistyczną ostrość i żywe kolory zdjęć, a także płynne nagrywanie filmów Full HD. Dynamiczne sceny można rejestrować z prędkością sześciu klatek na sekundę, a nowa technologia cichego wyzwalania migawki w trybie zdjęć seryjnych opracowana przez firmę Nikon pozwala na bezgłośne wykonywanie zdjęć – niezwykle przydatna cecha podczas fotografowania przyrody.

  Aparat D610 jest w pełni odporny na złe warunki pogodowe, dlatego można go zabrać dosłownie wszędzie. Z kolei dzięki mobilnemu adapterowi bezprzewodowemu firmy Nikon możliwe jest przesyłanie wykonanych zdjęć na smartfony i tablety.

  Pełna moc obrazu
  Lekki korpus modelu Nikon D610 kryje szereg zaawansowanych technologii stosowanych w profesjonalnych lustrzankach cyfrowych firmy Nikon.

  Matryca CMOS formatu FX o rozdzielczości 24,3 megapiksela zapewnia bardzo wysoki poziom szczegółowości obrazu. Zakres ISO od 100 do 6400, z opcją zwiększenia do 25 600 i zmniejszenia do 50, pozwala rejestrować ostre zdjęcia oraz filmy w dowolnych warunkach oświetleniowych.

  Dzięki wydajnemu procesorowi EXPEED 3, lustrzanka z łatwością przetwarza duże ilości danych, gwarantując jednocześnie wierne odtworzenie kolorów oraz ulepszoną redukcję szumów. 16-bitowa technologia przetwarzania obrazu pozwala uchwycić znacznie większe bogactwo szczegółów, barw i odcieni. Zapewnia też płynne przejścia tonalne w całej skali kolorystycznej, aż do czystej bieli, nawet na zdjęciach rejestrowanych w formacie JPEG.

  Zastosowany w lustrzance Nikon D610 39-polowy system autofokus Multi-CAM 4800 zapewnia szybkość oraz precyzję w każdych warunkach oświetleniowych.

  Z aparatem D610 współpracują obiektywy o przysłonie do f/8, a przy maksymalnie otwartej przysłonie i czułości do –2 EV (ISO 100, 20°C) system AF umożliwia uzyskanie ostrych zdjęć nawet przy samym świetle księżyca. W celu zapewniania pełnej kontroli nad kadrem, oferuje on możliwość wyboru poszczególnych pól lub skonfigurowanych ustawień obejmujących 9, 21 lub 39 pól AF. Tryby autofokusa, takie jak AF z dynamicznym wyborem pola i śledzenie 3D, pozwalają utrzymać ostrość nawet na najmniejszych obiektach, bez względu na sposób, w jaki się one poruszają. Dzięki uproszczonemu wyborowi trybów AF (AF-A, AF-S i AF-C) nie trzeba odrywać oczu od wizjera podczas wybierania ustawień.

  Nikon D610 jest szybszy od swojego poprzednika, umożliwiając rejestrowanie zdjęć z prędkością do 6 kl./s zarówno w formacie FX, jak i DX. Dzięki temu fotografowanie dynamicznych scen jest jeszcze prostsze. Ponadto, aparat oferuje nowy tryb cichego zwalniania migawki w trybie zdjęć seryjnych firmy Nikon, który znacznie wycisza dźwięk pracy mechanizmu powrotu lustra. Rozwiązanie to umożliwia fotografowania trudnych do uchwycenia obiektów, takich jak dzikie zwierzęta, z prędkością do 3 kl./s.

  Zastosowany w modelu Nikon D610 zaawansowany system rozpoznawania scenerii obejmuje 2016-pikselowy czujnik RGB, służący do pomiaru ekspozycji, który dokładnie analizuje każdą scenę w celu zapewnienia jak najwierniejszego odwzorowania. Jest on wyposażony w nowatorską funkcję rozpoznawania ludzkich twarzy przy użyciu wizjera optycznego, a także precyzyjnie rozpoznaje barwy i jasność sceny. Tak wysoki poziom szczegółowej analizy scenerii umożliwia również dokładniejsze działanie autofokusa, automatycznej ekspozycji i ekspozycji błysku i-TTL w zróżnicowanych warunkach kompozycyjnych i oświetleniowych.

  Szybkość reakcji i intuicyjność obsługi
  Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom Nikon D610 wyróżnia się szybkością reakcji, niezawodnością działania oraz wysoką ergonomią rozmieszczenia przycisków i pokręteł sterujących, umożliwiając użytkownikowi komfortową obsługę.

  • Szybkie reagowanie na polecenia: uruchomienie trwa ok. 0,13 sekundy , czas otwarcia migawki ograniczono do ok. 0,052 sekundy, natomiast funkcja zdjęć seryjnych pozwala wykonywać ok. 6 kl./s w formatach FX i DX,
  • Trwała migawka o wysokiej precyzji działania: trwałość i precyzja działania zespołu migawki zostały potwierdzone w teście obejmującym 150 000 cykli zwolnień. Zakres czasu otwarcia wynosi od 1/4000 do 30 s. Migawka jest wyposażona ponadto w inteligentny, samodiagnozujący się monitor pracy. W aparacie zastosowano też nowatorski zespół napędowy, zmniejszający pobór mocy przy dłuższym czasie otwarcia migawki podczas nagrywania filmów,
  • Precyzyjny wyświetlacz LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i szerokim kącie oglądania, z ok. 921 000 punktów oraz automatycznym sterowaniem jasnością zapewnia jasny, wyrazisty obraz i znacznie udoskonaloną reprodukcję kolorów. Jasność wyświetlacza LCD jest automatycznie dostosowywana do warunków otoczenia,
  • Wizjer optyczny ze szklanym pryzmatem: zapewnia blisko 100-procentowe pokrycie kadru i powiększenie 0,7 razy (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność, -1 dptr.),
  • Elektroniczny, dwuosiowy wirtualny horyzont umożliwia precyzyjne potwierdzenie wypoziomowania zdjęcia na wyświetlaczu LCD lub w wizjerze, sprawdzające zarówno położenie aparatu w stosunku do płaszczyzny poziomej, jak i jego nachylenie (obrót w przód lub w tył).

  Niezawodność w każdych warunkach
  Zbudowany z myślą o pracy w każdych warunkach Nikon D610 został wyposażony w przednią i tylną obudowę ze stopu magnezu. Nowy model cechuje się również odpornością na wilgoć i kurz.

  Dwa gniazda kart SD (SDXC i UHS-I) oferują możliwość zapisywania plików RAW i JPEG na osobnych kartach, kopiowanie między kartami i wybieranie gniazda w zależności od ilości pozostałego miejsca podczas rejestrowania filmu. Dzięki wykorzystaniu udoskonalonych obwodów elektrycznych można wykonać około 900 zdjęć[2] lub nagrać około 60 minut filmu podczas korzystania z podglądu na żywo[3] bez konieczności doładowywania akumulatora.

  Profesjonalne filmowanie
  Nikon D610 wyposażono w profesjonalne funkcje nagrywania filmów Full HD D-Movie w trybie wielokadrowym. Nowy model odznacza się wszechstronnością zastosowań filmowych, różnorodnością dostępnych szybkości nagrywania oraz dużymi możliwościami dostosowania sposobu sterowania do potrzeb użytkownika. Dzięki funkcji podglądu na żywo fotograf może z łatwością przejść od wykonywania inspirujących zdjęć do nagrywania wysokiej jakości materiałów wideo.

  • Liczba klatek na sekundę: filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) można nagrywać w formatach 30p, 25p i 24p, z opcjonalnymi prędkościami 60p, 50p i 25p w przypadku rozdzielczości 720p. Maksymalna długość filmów w rozdzielczości Full HD wynosi około 29 min i 59 s.,
  • Tryb wielopolowy: rozdzielczość Full HD (1080p) jest dostępna zarówno w formacie FX jak i DX, co zapewnia wyjątkową swobodę filmowania,
  • Nagrywanie dźwięku w wysokiej jakości: w filmach rejestrowanych aparatem Nikon D610 jakość dźwięku jest równie wysoka jak jakość obrazu. Złącze mikrofonowe umożliwia korzystanie z zewnętrznego mikrofonu stereofonicznego gwarantującego wyraźne nagrywanie dźwięku, natomiast wyjście audio pozwala używać słuchawek zewnętrznych,
  • Nieskompresowane wyjście HDMI: Nikon D610 oferuje możliwość transmitowania nieskompresowanego strumienia wideo w formacie 1080p w czasie rzeczywistym na zewnętrzne urządzenie nagrywające. W przypadku wykrycia zewnętrznego monitora format sygnału jest automatycznie zmieniany na 1080i. Nieskompresowane dane są przekazywane w wybranej wielkości zdjęcia i z wybraną liczbą klatek na sekundę bez nakładki informacyjnej, która może być jednocześnie wyświetlana na wyświetlaczu TFT aparatu.

  Wbudowane narzędzia kreatywne
  Szeroka gama kreatywnych i praktycznych narzędzi dostępnych w aparacie pozwala w pełni cieszyć się swobodą twórczą.

  • Zdjęcia poklatkowe: fotografowanie z interwałometrem umożliwia wyzwalanie migawki we wcześniej ustalonych odstępach czasu. Zdjęcia można łatwo zapisywać w formie plików filmowych i oglądać w trybie przyspieszonego odtwarzania od 24 do 36 tys. razy większej od normalnej prędkości,
  • Tryb HDR (wysoki zakres dynamiki): możliwość zrobienia jednego prześwietlonego i jednego niedoświetlonego zdjęcia za jednym zwolnieniem migawki. Zakres można poszerzyć o ±3 EV o pełnym nasyceniu i przejściach tonalnych. Możliwe jest jednocześnie dostosowanie płynności krawędzi zetknięcia dwóch ekspozycji w celu uzyskania większej naturalności,
  • Ustawienia Picture Control: możliwość dostosowania wyglądu zdjęć i filmów dzięki dokładnej regulacji parametrów ostrości, nasycenia, odcieni itp. Ta funkcja jest dostępna bezpośrednio za pomocą specjalnego przycisku,
  • Programy tematyczne: 19 programów tematycznych pozwala zoptymalizować ustawienia, takie jak czas otwarcia migawki, czułość ISO i wartość przysłony, aby za każdym razem uzyskać wspaniałe efekty. To idealny sposób na szybkie wykonywanie idealnych zdjęć,
  • Edycja w aparacie: menu obejmują całą gamę użytecznych funkcji, w tym opcję korekcji efektu czerwonych oczu i balansu kolorów, a także funkcję D-Lighting, przetwarzanie formatu RAW i zmianę wielkości zdjęcia. Dostępne są między innymi następujące efekty filtrów: Skylight, Cross Screen, Efekt miniatury, Kolorowy kontur, Szkic kolorowy i Kolor selektywny. Opcje szybkiego retuszu obejmują korektę dystorsji, korekcję kształtu, prostowanie obrazu i efekt rybiego oka.
  • Dostępna jest też funkcja edytowania filmów umożliwiająca określenie ich momentu początkowego i końcowego, co zapewnia efektywniejsze zapisywanie.

   

  Główne cechy:

  • Matryca CMOS formatu FX o rozdzielczości 24,3 megapikseli - Niezwykle szeroki zakres ogniskowych: od szerokokątnego do superteleobiektywu. Niezwykle szczegółowe zdjęcia o płynnych przejściach tonalnych i niskim poziomie szumów przy wysokich ustawieniach czułości.
  • Tryb cichego wyzwalania migawki w trybie zdjęć seryjnych - Znaczne wyciszenie dźwięku pracy mechanizmu powrotu lustra w trybie fotografii seryjnej ułatwia dyskretne wykonywanie zdjęć trudnych do uchwycenia obiektów, np. dzikich zwierząt.
  • Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 6 kl./s - Możliwość ostrego uchwycenia szybkiego ruchu dzięki rejestracji z prędkością 6 kl./s, zarówno w formacie FX, jak i DX.
  • Wbudowany tryb HDR (wysoki zakres dynamiki) - Niski poziom szumu i szeroki zakres półtonów zarówno w obszarach jasnych, jak i ciemnych na zdjęciach charakteryzujących się wysokim kontrastem.
  • Doskonałe wyniki nawet przy słabym świetle - Dzięki zakresowi czułości ISO od 100 do 6400 z możliwością manualnego zwiększenia do odpowiednika 25 600 można zrobić bardzo szczegółowe zdjęcia o niewielkim poziomie szumów, nawet przy bardzo słabym oświetleniu.
  • Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wielokadrowym - Możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1080p), z prędkością 30p, 25p i 24p w formatach FX i DX. Oferuje nieskompresowany sygnał wyjściowy HDMI do urządzeń zewnętrznych oraz nagrywanie dźwięku w wysokiej jakości.
  • Bezprzewodowa transmisja danych: opcjonalny mobilny adapter WU-1b firmy Nikon umożliwia natychmiastowe udostępnianie zdjęć z aparatu na smartfonie lub tablecie, a także zdalne sterowanie aparatem z tych urządzeń.*
  • Niezwykle czuły autofokus: bardzo precyzyjne ogniskowanie dzięki 39-polowemu modułowi AF Multi-CAM4800. Autofokus modelu D610 ma czułość -2EV i umożliwia ustawianie ostrości z obiektywami o otworze względnym f/8. Światło Księżyca wystarczy do automatycznego ustawienia ostrości.
  • Procesor przetwarzania obrazu EXPEED 3 z 14-bitową konwersją analogowo-cyfrową i 16-bitowym przetwarzaniem obrazu zapewnia niezwykle płynne przejścia tonalne.
  • System rozpoznawania scenerii: matryca aparatu oraz 2016-pikselowy czujnik RGB dostarczają dokładne dane do systemu rozpoznawania scenerii, który optymalizuje ustawienia ekspozycji, autofokusa i balansu bieli tuż przed wyzwoleniem migawki. Dzięki temu można uzyskać ostre, wspaniale zrównoważone zdjęcia.
  • Funkcja zdjęć poklatkowych: wykonywanie zdjęć poklatkowych za pomocą prostych opcji menu, bez potrzeby dokonywania złożonych obliczeń i edycji. Tryb fotografowania z interwalometrem pozwalający na wyzwalanie migawki zgodnie z ustalonym interwałem. Funkcja zdjęć poklatkowych umożliwiająca zapis zdjęć w formie plików filmowych, a także oglądanie powolnych zdarzeń w trybie przyspieszonego odtwarzania – od 24 do 36 000 razy szybciej.
  • Ustawienia Picture Control pozwalają dostosowywać wygląd zdjęć i filmów dzięki dokładnej regulacji parametrów. Przed wykonaniem zdjęcia czy rozpoczęciem nagrywania można dostosować ostrość, nasycenie czy odcień.
  • Precyzyjny wyświetlacz LCD VGA o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 921 000 punktów z automatycznym sterowaniem jasnością. Zapewnia jasny, wyrazisty obraz i niezwykle wierne odwzorowanie kolorów.
  • Wysokiej rozdzielczości wizjer z pokryciem kadru wynoszącym około 100% i powiększeniem około 0,7x. Umożliwia tryb fotografowania w formacie DX zaznaczonym w wizjerze.
  • Trwały i lekki: zbudowany z myślą o trudnych warunkach aparat wyposażony jest w górną i tylną pokrywę ze stopu magnezu i waży zaledwie 760 g (bez akumulatora). Dzięki zwiększonej odporności na wilgoć i kurz nowy Nikon D610 cechuje się taką samą odpornością na złe warunki atmosferyczne jak profesjonalny model D800.
  • Elektroniczny, dwuosiowy wirtualny horyzont: umożliwia precyzyjne wypoziomowanie zdjęcia na wyświetlaczu LCD lub w wizjerze. Można dzięki niemu sprawdzić zarówno pochylenie na boki jak i pokłon przód / tył.
  • Dwa gniazda kart pamięci SD zwiększają elastyczność fotografowania. Karty w drugim gnieździe można używać do zapisywania zdjęć, gdy ta w pierwszym zostanie zapełniona. Można również używać jednej karty do zapisywania zdjęć, a drugiej do nagrywania filmów. Zgodność ze standardami SDXC i UHS-I.

   

  Specyfikacja aparatu:

  Typ Cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa
  Mocowanie obiektywu Mocowanie F firmy Nikon (napęd autofokusa za pośrednictwem silnika AF w korpusie i kontaktów CPU)
  Efektywny kąt widzenia Format FX firmy Nikon
  Rozdzielczość 24,3 mln pikseli
  Matryca Typu CMOS, 35,9 x 24,0 mm
  Całkowita liczba pikseli 24,7 mln
  System usuwania kurzu Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga opcjonalnego programu Capture NX 2)
  Zapis danych  
  Wielkość zdjęcia (w pikselach) Obszar zdjęcia FX (36 x 24): 6016 x 4016 (L), 4512 x 3008 (M), 3008 x 2008 (S). Obszar zdjęcia DX (24 x 16): 3936 x 2624 (L), 2944 x 1968 (M), 1968 x 1312 (S). Zdjęcia w formacie FX wykonane w trybie podglądu filmu na żywo: 6016 x 3376 (L), 4512 x 2528 (M), 3008 x 1688 (S). Zdjęcia w formacie DX wykonane w trybie podglądu filmu na żywo: 3936 x 2224 (L), 2944 x 1664 (M), 1968 x 1112 (S).
  Format plików NEF (RAW): 12- lub 14-bitowy z kompresją bezstratną lub stratną. JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG, ustawienia kompresji: Fine (około 1:4), Normal (około 1:8) i Basic (około 1:16); dostępne opcje kompresji: Priorytet wielkości i Optymalna jakość. NEF (RAW) + JPEG: każde zdjęcie zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG
  Ustawienia Picture Control Standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret i Krajobraz; możliwość zmiany wybranych ustawień Picture Control, przechowywanie osobistych ustawień Picture Control
  Nośnik danych Karty pamięci SD (Secure Digital) oraz SDHC i SDXC zgodne ze standardem UHS-I
  Dwa gniazda Z gniazda 2 można korzystać do zapisywania zdjęć w przypadku przepełnienia karty w pierwszym gnieździe, w celu tworzenia kopii zapasowych lub w celu oddzielnego zapisywania zdjęć w formatach NEF i JPEG; zdjęcia można kopiować między kartami.
  System plików Standard DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0, standard DPOF (Digital Print Order Format), EXIF (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras) 2.3, PictBridge
  Wizjer  
  Wizjer Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
  Pokrycie kadru FX (36 x 24): ok. 100% w poziomie i 100% w pionie. DX (24 x 16): ok. 97% w poziomie i 97% w pionie
  Powiększenie Ok. 0,7 x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; korekcja dioptrażu –1,0 dptr.)
  Dystans widzenia całej matówki 21 mm (–1,0 dptr.; od centralnego punktu soczewki okularu wizjera)
  Korekcja dioptrażu Od –3 do +1 dptr.
  Matówka BriteView Clear Matte Mark VIII typu B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
  Lustro Szybkopowrotne
  Podgląd głębi ostrości Po naciśnięciu przycisku podglądu głębi ostrości przysłona obiektywu jest przymykana do wartości wybranej przez użytkownika (w trybach A i M) lub przez aparat (w pozostałych trybach)
  Przysłona obiektywu Sterowana elektronicznie, automatyczna
  Obiektyw  
  Współpracujące obiektywy Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), DX (z użyciem obszaru zdjęcia DX 24x16), obiektywami AI-P NIKKOR i obiektywami AI i AI-S bez procesora (tylko tryby A i M). Nie można stosować obiektywów IX-NIKKOR, obiektywów do aparatu F3AF ani obiektywów innych niż AI / AI-S (non-AI). Wskaźnika ustawienia ostrości można używać przy otworze względnym f/8 lub większym (wskaźnik ustawienia ostrości współpracuje z 7 polami AF na środku kadru w wypadku używania obiektywów o otworze względnym f/8 lub większym oraz 33 polami AF na środku kadru w przypadku używania obiektywów o otworze względnym f/6,8 lub większym).
  Migawka  
  Typ Sterowana elektronicznie, szczelinowa o pionowym przebiegu szczeliny w płaszczyźnie ostrości
  Czasy otwarcia Od 1/4000 do 30 s w krokach co 1/3 lub 1/2 EV, Czas B, Czas T (wymaga opcjonalnego bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania ML-L3), X200
  Czas synchronizacji błysku X = 1/200 s; synchronizacja dla czasu otwarcia migawki 1/250 s lub dłuższego (zasięg lampy błyskowej zmniejsza się w przypadku czasów otwarcia migawki z zakresu od 1/200 do 1/250 s)
  Wyzwalanie migawki  
  Tryb wyzwalania migawki Pojedyncze zdjęcia, seryjne wolne, seryjne szybkie, cicha migawka, cicha migawka w trybie zdjęć seryjnych, samowyzwalacz, wyzwalanie pilotem, podnoszenie lustra
  Szybkość rejestrowania zdjęć 1–5 kl./s (seryjne wolne), 6 kl./s (seryjne szybkie) lub 3 kl./s (cicha migawka w trybie zdjęć seryjnych)
  Samowyzwalacz 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; od 1 do 9 ekspozycji przy interwałach 0,5, 1, 2 lub 3 s
  Tryby zdalnego wyzwalania migawki Zdalne wyzwolenie z opóźnieniem, natychmiastowe zdalne wyzwolenie, zdalne podnoszenie lustra
  Ekspozycja  
  Tryb pomiaru ekspozycji Pomiar ekspozycji TTL korzystający z 2016-pikselowego czujnika RGB
  Metoda pomiaru ekspozycji Pomiar matrycowy 3D Color Matrix II (obiektywy typu G, E i D); pomiar matrycowy Color Matrix II (inne obiektywy z procesorem); pomiar matrycowy Color Matrix jest dostępny w przypadku obiektywów bez procesora, jeśli użytkownik wprowadzi ich dane. Centralnie ważony: przypisanie 75% wagi pomiaru do obszaru o średnicy 12 mm w środku kadru. Średnicę obszaru można wybierać spośród wartości 8, 15 i 20 mm lub dokonać pomiaru na podstawie uśrednienia całego kadru (w przypadku obiektywu bez procesora używana jest średnica 12 mm lub cały kadr). Punktowy: pomiar w kole o średnicy 4 mm (około 1,5% powierzchni kadru) na środku wybranego pola AF (w centralnym polu AF, gdy jest używany obiektyw bez procesora).
  Zakres (ISO 100, obiektyw f/1,4, 20°C) Pomiar matrycowy lub centralnie ważony: 0–20 EV. Pomiar punktowy: 2–20 EV
  Sprzężenie światłomierza Zarówno przez procesor, jak i metodą AI
  Tryb Automatyczny (automatyczny, automatyczny (błysk wyłączony)); programy tematyczne (portret, krajobraz, dziecko, zdjęcia sportowe, makro, portret nocny, krajobraz nocny, przyjęcia/wnętrza, plaża/śnieg, zachód słońca, zmierzch/świt, portret zwierzaka, blask świec, kwiaty, barwy jesieni, żywność, sylwetka, rozjaśnienie, przyciemnienie); automatyka programowa z fleksją programu (P); automatyka z preselekcją czasu otwarcia migawki (S); automatyka z preselekcją przysłony (A); manualny (M); U1 (ustawienia użytkownika 1); U2 (ustawienia użytkownika 2)
  Kompensacja ekspozycji W zakresie od –5 do +5 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV w trybach P, S, A i M
  Braketing ekspozycji Od 2 do 3 zdjęć w krokach co 1/3, 1/2, 2/3, 1, 2 lub 3 EV
  Braketing mocy błysku Od 2 do 3 zdjęć w krokach co 1/3, 1/2, 2/3, 1, 2 lub 3 EV
  Braketing balansu bieli Od 2 do 3 klatek w krokach co 1, 2 lub 3
  Braketing ADL 2 zdjęcia przy użyciu wybranej wartości dla jednego zdjęcia lub 3 zdjęcia przy użyciu wstępnie ustawionych wartości dla wszystkich zdjęć
  Blokada ekspozycji Blokada zmierzonej jasności przyciskiem AE-L/AF-L
  Czułość ISO ISO 100–6400 w krokach co 1/3 lub 1/2 EV. Czułość można też ustawić na około 0,3, 0,5, 0,7 lub 1 EV (odpowiednik ISO 50) poniżej wartości ISO 100 oraz około 0,3, 0,5, 0,7, 1 lub 2 EV (odpowiednik ISO 25 600) powyżej wartości ISO 6400; dostępny automatyczny dobór czułości ISO.
  Aktywna funkcja D-Lighting Automatyczna, Bardzo wysoka, Zwiększona, Normalna, Umiarkowana, Wyłączona.
  Ustawianie ostrości  
  Autofokus System detekcji fazowej TTL przy użyciu modułu czujnika autofokusa Nikon Multi-CAM 4800 z dokładną korektą, 39 polami AF (w tym 9 pól krzyżowych; 33 pola na środku kadru są dostępne przy przysłonie od f/5,6 do f/8, a 7 pól jest dostępnych przy przysłonie f/8) oraz diodą wspomagającą AF (zasięg ok. 0,5–3 m).
  Zakres czułości autofokusa Od –1 do +19 EV (ISO 100, 20°C)
  Ustawianie ostrości Autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S); tryb ciągłego AF (AF-C); automatyczny wybór AF-S/AF-C (AF-A); wyprzedzające śledzenie ostrości włączane automatycznie przy zmianie stanu fotografowanego obiektu. Ręczne ustawianie ostrości (M): możliwość użycia wskaźnika ustawienia ostrości
  Pole AF Możliwość wyboru jednego z 39 lub 11 pól AF
  Tryb pól AF Jednopolowy AF, 9-, 21- lub 39-polowy AF z dynamicznym wyborem pola, śledzenie 3D, automatyczny wybór pola AF
  Blokada ostrości Ustawienie ostrości można zablokować, wciskając spust migawki do połowy (w trybie pojedynczego AF) lub naciskając przycisk AE-L/AF-L
  Lampa błyskowa  
  Wbudowana lampa błyskowa Automatyka, portret, dziecko, makro, portret nocny, przyjęcie/wnętrza, portret zwierzaka: automatyka lampy błyskowej z automatycznym podnoszeniem lampy; P, S, A, M i żywność: ręczne podnoszenie lampy przez naciśnięcie przycisku
  Liczba przewodnia Ok. 12/39, 12/39 w trybie manualnym (m, ISO 100, 20°C)
  Sterowanie błyskiem TTL: sterowanie lampą w trybie i-TTL za pomocą 2016-pikselowego czujnika RGB możliwe w przypadku wbudowanej lampy błyskowej oraz lamp SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600, SB-400 i SB-300; zrównoważony błysk wypełniający i-TTL dla lustrzanek cyfrowych jest używany z matrycowym lub centralnie ważonym pomiarem ekspozycji; standardowy błysk i-TTL dla lustrzanek cyfrowych jest używany z pomiarem punktowym
  Tryb lampy błyskowej Automatyka, automatyka z redukcją efektu czerwonych oczu, automatyczna synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, automatyczna synchronizacja z długimi czasami ekspozycji i redukcją efektu czerwonych oczu, błysk wypełniający, redukcja efektu czerwonych oczu, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji i redukcją efektu czerwonych oczu oraz synchronizacja na tylną kurtynę migawki i synchronizacja na tylną kurtynę migawki z długimi czasami ekspozycji, wyłączony; obsługiwana automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki.
  Kompensacja błysku Od –3 do +1 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV
  Wskaźnik gotowości lampy Świeci po pełnym naładowaniu wbudowanej lub opcjonalnej lampy błyskowej, błyska po wyzwoleniu błysku z pełną mocą
  Sanki mocujące Standardowe gniazdo gorącej stopki ISO 518 ze stykami synchronizacji i danych oraz blokadą zabezpieczającą
  Kreatywny system oświetlenia firmy Nikon (CLS) Zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia obsługiwany przez wbudowaną lampę błyskową oraz lampy SB-910, SB-900, SB-800 i SB-700 działające jako główny moduł lampy błyskowej, lampy SB-600 i SB-R200 działające jako lampy zdalne oraz przez wyzwalacz SU-800 działający w charakterze sterownika błysku; wbudowana lampa błyskowa może działać jako główna lampa błyskowa w trybie sterownika; automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki i oświetlenie modelujące są obsługiwane przez wszystkie lampy błyskowe zgodne z systemem CLS z wyjątkiem modeli SB-400 i SB-300; informowanie o temperaturze barwowej błysku i blokada mocy błysku są obsługiwane przez wszystkie lampy błyskowe zgodne z systemem CLS
  Gniazdo synchronizacyjne Adapter z gniazdem synchronizacyjnym AS-15 (dostępny oddzielnie)
  Balans bieli Automatyczny (2 rodzaje), Światło żarowe, Światło jarzeniowe (7 rodzajów), Światło słoneczne, Lampa błyskowa, Pochmurno, Cień, Pomiar manualny (można zapisać maks. 4 wartości) i Wybór temperatury barwowej (od 2500 do 10 000 K) – z dokładną regulacją wszystkich opcji
  Podgląd na żywo  
  Tryby Fotografia w trybie podglądu na żywo (zdjęcia), podgląd filmu na żywo (filmy)
  Ustawianie ostrości Autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S), tryb ciągłego AF (AF-F). Ręczne ustawianie ostrości (M)
  Tryb pól AF AF z priorytetem twarzy, szerokie pole AF, normalne pole AF, AF ze śledzeniem obiektu
  Autofokus AF z detekcją kontrastu w dowolnej części kadru (aparat automatycznie wybiera pole AF po włączeniu opcji AF z priorytetem twarzy lub AF ze śledzeniem obiektu)
  Film  
  Pomiar ekspozycji Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy
  Metoda pomiaru ekspozycji Matrycowy
  Rozmiar klatki (w pikselach) oraz liczba klatek na sekundę 1920 x 1080: 30p (progresywnie) 25p, 24p. 1280 x 720: 60p, 50p, 30p, 25p. Rzeczywista liczba klatek na sekundę dla szybkości 60p, 50p, 30p, 25p i 24p to odpowiednio 59,94; 50; 29,97; 25 i 23,976 kl./s; w każdym wypadku obsługiwana jest zarówno wysoka, jak i normalna jakość obrazu.
  Format plików MOV
  Kompresja wideo H.264/MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding)
  Format zapisu dźwięku Liniowy PCM
  Urządzenie do zapisu dźwięku Wbudowany mikrofon monofoniczny lub zewnętrzny mikrofon stereofoniczny; możliwość regulowania czułości
  Pozostałe opcje Oznaczanie indeksów, film poklatkowy
  Wyświetlacz LCD z niskotemperaturową, polisilikonową matrycą TFT o przekątnej 8 cm/3,2 cala i rozdzielczości ok. 921 000 punktów (VGA), z kątem oglądania ok. 170°, ok. 100-procentowym pokryciem kadru i automatycznym sterowaniem jasnością monitora z użyciem czujnika jasności otoczenia
  Odtwarzanie Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 9 lub 72 zdjęcia bądź kalendarz), powiększenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy, wyświetlanie histogramów, wskazanie obszarów prześwietlonych, informacje o zdjęciu, wyświetlanie danych GPS i automatyczny obrót zdjęć
  Interfejs  
  USB Interfejs Hi-Speed USB
  Wyjście HDMI Złącze mini HDMI (typ C)
  Gniazdo akcesoriów Przewód zdalnego sterowania: MC-DC2 (sprzedawany oddzielnie). Odbiornik GPS: GP-1/GP-1A (sprzedawany oddzielnie)
  Wejście audio Stereofoniczne typu mini-jack (średnica 3,5 mm, obsługa zasilania po podłączeniu)
  Wyjście audio Stereofoniczne typu mini-jack (średnica 3,5 mm)
  Języki menu angielski, arabski, chiński (uproszczony i tradycyjny), czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, niemiecki, norweski, polski, portugalski (Portugalia i Brazylia), rosyjski, rumuński, szwedzki, tajski, turecki, ukraiński, węgierski, włoski
  Zasilanie  
  Akumulator Jeden akumulator jonowo-litowy EN-EL15
  Pojemnik na baterie Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D14 z jednym akumulatorem jonowo-litowym EN-EL15 firmy Nikon lub z sześcioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi (Ni-MH) lub litowymi typu AA
  Zasilacz sieciowy Zasilacz sieciowy EH-5b (wymaga dostępnego osobno złącza zasilania EP-5B)
  Gniazdo mocowania statywu 1/4 cala (ISO 1222)
  Wymiary/masa  
  Wymiary (szer. x wys. x głęb.) Około 141 x 113 x 82 mm
  Masa Ok. 850 g z akumulatorem i kartą pamięci, ale bez pokrywki bagnetu korpusu; ok. 760 g (sam korpus)
  Środowisko pracy  
  Temperatura 0–40°C
  Wilgotność 85% lub mniej (bez kondensacji)
  Akcesoria dostarczone w zestawie Pokrywka sanek mocujących BS-1, gumowa muszla oczna DK-21, osłona monitora BM-14, pokrywka bagnetu korpusu BF-1B, akumulator jonowo-litowy EN-EL15 (z pokrywką styków), ładowarka MH-25, pokrywka okularu DK-5, pasek AN-DC10, kabel USB UC-E15, płyta CD z pakietem oprogramowania ViewNX 2

   

  Obiektyw Nikon Nikkor AF-S 24-120mm f/4G ED VR

  Kompaktowy i wszechstronny obiektyw z 5-krotnym zoomem przeznaczony do lustrzanek jednoobiektywowych firmy Nikon formatu FX. Oferuje wysoką jakość optyczną, stały otwór przysłony f/4 oraz wszechstronny zakres ogniskowych 24–120 mm. Druga generacja systemu redukcji drgań firmy Nikon zapewnia wyjątkowo ostre zdjęcia nawet w przy słabym oświetleniu, a powłoka nanokrystaliczna ogranicza wpływ refleksów i flar.

  FX Soczewki asferyczne Ogniskowanie wewnętrzne (ang. Internal Focusing) Powłoka nanokrystaliczna Nano Crystal Coat Redukcja drgań Szkło ED — kluczowy element teleobiektywu NIKKOR Silnik ultradźwiękowy SWM (ang. Silent Wave Motor) Tryb M/A Obiektyw NIKKOR typu G

   

  Główne cechy:

  • Wysokiej jakości obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym
  • Wszechstronny zakres ogniskowych 24–120 mm przy stałym otworze przysłony f/4
  • System redukcji drgań drugiej generacji (ang. Vibration Reduction, VR II) z trybami normalnym i aktywnym. Umożliwia stosowanie nawet 4-krotnie dłuższych czasów otwarcia migawki
  • Powłoka nanokrystaliczna ogranicza refleksy i flary
  • Cichy silnik falowy (ang. Silent Wave Motor, SWM) umożliwia szybką, cichą i dokładną pracę autofokusa
  • Gumowa uszczelka bagnetu

   

  Specyfikacja obiektywu:

  Ogniskowa 24–120 mm
  Maksymalny otwór przysłony f/4,0
  Minimalny otwór przysłony f/22
  Konstrukcja obiektywu 17 elementów w 13 grupach (w tym 2 ze szkła ED, 3 soczewki asferyczne i powłoka nanokrystaliczna)
  Kąt obrazowy 84˚–20˚ 20’ (61˚–13˚ 20’ w formacie Nikon DX)
  Minimalna odległość ogniskowania 0,45 m (w całym zakresie ogniskowych)
  Średnica filtru 77 mm
  Liczba listków przysłony 9 (zaokrąglone)
  Średnica x długość (odległość od kołnierza mocowania) Ok. 84 x 103,5 mm
  Masa Około 710 g
  Dostarczone akcesoria Zatrzaskiwana przednia pokrywka obiektywu LC-77 o średnicy 77 mm, tylna pokrywka obiektywu LF-1, osłona z mocowaniem bagnetowym HB-53, miękki futerał na obiektyw CL-1218

Klienci, którzy kupili produkt Nikon D610 + obiektyw AF-S 24-120mm f/4G ED VR kupili również:

Brak produktów

Producenci
Autoryzowany partner Manfrotto
Filtrowanie cech
Przedział cenowy:
Producent

 Nikon

Dostepność

 chwilowo brak

 dostępny od 7 do 14 dni

 niedostępny

 nowość - produkt dostępny wkrótce

 realizacja w 1-2 dni

 realizacja w 2-4 dni

 realizacja w 4-7 dni

 zapytaj o dostępność

Kontakt
dcfoto.pl
ul. Toszecka 102/127
44-117 Gliwice, woj. śląskie,
Polska

 
 

Telefon
032 231 00 51
od 9:00 do 18:00

Telefon kom:
500 373 829
500 373 583
od 8:00 do 18:00

e-mail:


Kontakt z dcfoto.pl - GaduGadu 32200958
Opinie o sklepie
Polecane

Fotografia Ślubna - www.photo-markowski.net

Credit Agricole Raty
Informacje dodatkowe