Profesjonalny sklep fotograficzny dcfoto.pl
wygodne i bezpieczne zakupy
dla miłośników fotografii
Twój Koszyk
zawiera 0 produktów za kwotę:
0,00 PLN

Głowica kulowa Gitzo GH3750QR

Gitzo
realizacja w 1-2 dni
Producent: Gitzo
Kod producenta: GH3750QR
Kod EAN: 8024221523690
Odbiór osobisty w Gliwicach - 0 zł
Wysyłka już od:
10,00 PLN (przedpłata)
16,00 PLN (pobranie)
Cena: 1 359,00 PLN
Cena netto: 1 104,88 PLN
 • Gitzo GH3750QR to głowica kulowa z bocznym mocowaniem kuli oraz adapterem do szybkiego mocowania aparatu. Głowice takie są jednym z najbardziej charakterystycznych i cenionych produktów w ofercie Gitzo. Unikalna konstrukcja głowicy pozwala na wyjątkową swobodę pozycjonowania oferując zakres ruchów niemożliwy w konwencjonalnych głowicach. Dzięki bocznemu mocowaniu kuli może być skierowana pod kątem 90° w dół. Idealne narzędzie dla kreatywnych fotografów, którzy lubią odkrywać unikalne perspektywy, do makrofotografii oraz przy poziomo lub odwrotnie założonej kolumnie do zdjęć z poziomu ziemi.

  Głowica kulowa Gitzo GH3750QR zapewnia doskonale płynne działanie w każdej sytuacji. Głowica ma niezależne blokady kuli i obrotu panoramicznego oraz naniesioną podziałkę w stopniach. Wykonana została z ultra lekkich stopów magnezu. Głowica kulowa boczna serii 3 posiada podwójny system SADL blokady kuli wspomagany sprężyną oraz kulę pokrytą teflonem dla uzyskania maksymalnej siły blokującej i płynności ruchu. Głowica jest wyposażona w adpater na płytki szybkiego demontażu GS5370LB (opcjonalnie jest dostępna płytka długa GS5370LB).

  Model GH3750QR jest zalecany do współpracy ze statywami Gitzo Ocean, Mountaineer i Systematic.

  Cechy charakterystyczne:

  • Głowica kulowa serii 3 z bocznym mocowaniem kuli
  • Ultralekka dzięki konstrukcji ze stopów magnezu
  • Możliwość pochyłu ponad 90°
  • Niezależny ruch 360° w panoramie
  • Podziałka w podstawie dla precyzyjnego panoramowania
  • Płaska platforma z szybkozłączką ze śrubą 1/4''

  Specyfikacja głowicy:

    seria 3
    mocowanie do statywu 3/8"
    mocowanie aparatu śruba z gwintem 1/4"
  kolor srebrny
    pochylenie przód/ tył -180° / +180°
    przechylenie na boki 0° / +90°
    obrót w poziomie (panoramowanie) 360 °
    blokada panoramy tak
    blokada kuli tak
  maksymalny udźwig 8 kg
    materiał stop magnezowy
    typ płytki GS5370LB
    szybkozłączka tak, typu B
  waga 790 g
  wysokość robocza 13 cm

  Atrybuty produktu:

  Safe Grip to specjalny materiał, który maksymalizuje siłę tarcia i stabilność umieszczonego na takiej podstawie urządzenia. Jest on stosowany na górnych płytach głowic oraz w takich miejscach, gdzie sprzęt jest przykręcany do podpory w celu zminimalizowania mikro ruchów i wibracji.

  Double quick release safety system to system składający się z dwóch kołków - jednego stałego i jednego obsługiwanego przez użytkownika za pomocą przycisku - które zabezpieczają sprzęt fotograficzny przed nagłym wysunięciem się z głowicy po odkręceniu pokrętła blokowania płytki szybkozłączki. Aby móc wysunąć płytkę z głowicy należy nacisnąć przycisk zwolnienia blokady. Niezwykle użyteczny system dla ciężkiego i drogiego sprzętu - aparatów, długich obiektywów i lunet.

  Oddzielna blokada panoramowania - podczas korzystania z głowic fotograficznych możliwość blokowania i odblokowywania obrotu panoramicznego niezależnie od ruchu głowicy w przód-tył lub pochylania głowicy na boki jest bardzo wygodne dla fotografii panoramicznej oraz śledzenia obiektów w ruchu.

  Poziomica umożliwia dokładne wypoziomowanie aparatu umieszczonego na statywie lub głowicy Gitzo. Dzięki temu można wygodnie wykonać panoramowanie oraz zaoszczędzić czas konieczny do postprodukcji zdjęć.

  Magnesium - magnez jest metalem zdecydowanie lżejszym od aluminium, co zapewnia mu przewagę w zastosowaniu nie tylko w lotnictwie czy kosmonautyce, ale również w statywach oraz głowicach, gdzie waga i wytrzymałość są bardzo istotne. Magnez, będąc o 30% lżejszym niż aluminum, oferuje znaczne oszczędności wagowe. W 1996 roku Gitzo jako pierwsze zastosowało magnez w systemach podparcia aparatów.

  PTFE jest specjalną, bardzo gładką polimerową powierzchnią znacznie obniżającą tarcie między ruchomymi częściami. Mocno wiąże się z metalowymi elementami, dzięki czemu zapewnia długie, skuteczne działanie. Jego zastosowanie wyklucza z użycia smary co pozwala na czystą pracę, mniejsze zaangażowanie użytkownika w konserwację oraz dłuższą bezawaryjność.

Klienci, którzy kupili produkt Głowica kulowa Gitzo GH3750QR kupili również:

Brak produktów

Producenci
Kontakt

dcfoto.pl
ul. Toszecka 102/127
44-117 Gliwice, woj. śląskie,
Polska

Telefon: 32 2310051
od 9:30 do 18:00

Telefon kom:
500 373 583
500 373 829
od 8:00 do 18:00

e-mail: sklep@dcfoto.pl

 

Opinie o sklepieInformacje dodatkowe