Profesjonalny sklep fotograficzny dcfoto.pl
wygodne i bezpieczne zakupy
dla miłośników fotografii
Twój Koszyk
zawiera 0 produktów za kwotę:
0,00 PLN

Głowica video Gitzo G2380

Gitzo
Głowica video Gitzo G2380
Głowica video Gitzo G2380
realizacja w 4-7 dni
Producent: Gitzo
Kod producenta: Gitzo G2380
Kod EAN: 8024221373967
Odbiór osobisty w Gliwicach - 0 zł
Wysyłka już od:
10,00 PLN (przedpłata)
16,00 PLN (pobranie)
Cena: 1 275,00 PLN
Cena netto: 1 036,59 PLN
 • Głowica olejowa Gitzo G2380 została zaprojektowana jako podstawa pod nowe lekkie i kompaktowe kamery wideo, wykorzystwane przez zaawansowanych entyzjastów oraz profesjonalistów. Doskonale spisuje się także w fotografii oraz jako baza dla lornetek i lunet do obserwacji przyrody.

  Głowica umożliwia pełną swobodę ustawień w dwóch osiach. Precyzyjny mechanizm z łożyskami olejowymi zapewnia płynną pracę bez najdrobniejszych przeskoków. Blokady obrotu, pochylenia oraz mehanizm ustawiania oporu są umieszczone po tej samej stronie głowicy, co pozwala na ergonomiczne, szybkie i precyzyjnego działania. Unikalny system blokady panoramowania całkowicie eliminuje wszelkie niepożądane ruchy w momencie blokowania, dzięki czemu głowica G2380 sprawdzi się idealnie w momencie, gdy potrzebna jest wyjątkowa precyzja kierowania na bardzo długich dystansach.

  Udźwig głowicy pozwala na zastosowanie jej z niewielkimi kamerami ENG i DV. Model G2380 jest wyposażony w system szybkiego mocowania QR (Quick Release) z wymienną, podłużną płytką, umożliwiający błyskawiczny montaż i demontaż aparatu lub kamery na głowicy. Wbudowana okrągła poziomica ułatwia wypoziomowanie sprzętu.

  Cechy charakterystyczne:

  • Precyzyjna profesjonalna głowica olejowa zapewniająca płynny ruch
  • Idealna dla wideografów oraz obserwatorów przyrody
  • Płynny ruch, niezależna kontrola ruchu w panoramie i pokłonach
  • Niezależna regulacja oporu ruchu w panoramie i pokłonach
  • Płytka szybkozłączki z mocowaniem 1/4" - 3/8"

  Specyfikacja głowicy:

    seria 2
    mocowanie do statywu 3/8"
    mocowanie aparatu śruba z gwintem 1/4"
  kolor srebrny
    pochylenie -90° / +90°
    obrót w poziomie (panoramowanie) 360 °
    blokada panoramy tak
    opór panoramowania i pochylania wkład olejowy ze stałym oporem
  maksymalny udźwig 5 kg
    materiał aluminium
    typ płytki GS5370MC
  waga 1400 g
  wysokość robocza 13.5 cm

   

  Safe Grip to specjalny materiał, który maksymalizuje siłę tarcia i stabilność umieszczonego na takiej podstawie urządzenia. Jest on stosowany na górnych płytach głowic oraz w takich miejscach, gdzie sprzęt jest przykręcany do podpory w celu zminimalizowania mikro ruchów i wibracji.

  Oddzielna blokada panoramowania - podczas korzystania z głowic fotograficznych możliwość blokowania i odblokowywania obrotu panoramicznego niezależnie od ruchu głowicy w przód-tył lub pochylania głowicy na boki jest bardzo wygodne dla fotografii panoramicznej oraz śledzenia obiektów w ruchu.

  Odwracalne rączki głowicy mogą zostać usunięte i umieszczone lub obrócone w różnych pozycjach. Funkcja ta znacznie zwiększa wszechstronność głowicy i jest szczególnie doceniana przez leworęcznych użytkowników.

  Poziomica umożliwia dokładne wypoziomowanie aparatu umieszczonego na statywie lub głowicy Gitzo. Dzięki temu można wygodnie wykonać panoramowanie oraz zaoszczędzić czas konieczny do postprodukcji zdjęć.

  Double quick release safety system to system składający się z dwóch kołków - jednego stałego i jednego obsługiwanego przez użytkownika za pomocą przycisku - które zabezpieczają sprzęt fotograficzny przed nagłym wysunięciem się z głowicy po odkręceniu pokrętła blokowania płytki szybkozłączki. Aby móc wysunąć płytkę z głowicy należy nacisnąć przycisk zwolnienia blokady. Niezwykle użyteczny system dla ciężkiego i drogiego sprzętu - aparatów, długich obiektywów i lunet.

  Ustawianie siły oporu sprawia, że głowica może być ustawiona wolniej ale bardziej precyzyjnie lub szybciej jednak mniej dokładniue. Funkcja ta pomaga również zwiększyć bezpieczeństwo podczas używania ciężkiego sprzętu lub długich obiektywów. W przypadku głowic kulowych bez odrębnej kontroli tarcia powolna regulacja pokrętła blokady kuli daje podobne wyniki, jednakże rozwiązanie to jest mniej wygodne.

Klienci, którzy kupili produkt Głowica video Gitzo G2380 kupili również:

Brak produktów

Producenci
Kontakt

dcfoto.pl
ul. Toszecka 102/127
44-117 Gliwice, woj. śląskie,
Polska

Telefon: 32 2310051
od 9:30 do 18:00

Telefon kom:
500 373 583
500 373 829
od 8:00 do 18:00

e-mail: sklep@dcfoto.pl

 

Opinie o sklepieInformacje dodatkowe