Profesjonalny sklep fotograficzny dcfoto.pl
wygodne i bezpieczne zakupy
dla miłośników fotografii
Twój Koszyk
zawiera 0 produktów za kwotę:
0,00 PLN
Canon

Oferta produktów Canon

Canon to międzynarodowa firma specjalizująca się w produkcji sprzętu optycznego i obrazującego, jak na przykład  aparaty fotograficzne, kamery, kserokopiarki, drukarki oraz urządzenia diagnostyki obrazowej. Od wielu lat posiada pozycję lidera w sprzedaży cyfrowych aparatów fotograficznych - przez kilkanaście lat z rzędu osiągając pierwszą pozycję w sprzedaży. Centralna siedziba firmy znajduje się w Japonii. Spółka jest notowana na giełdach w Tokio i Nowym Jorku.

Firma istnieje od 1937 (aczkolwiek jej bezpośredni poprzednik powstał już w 1933 roku) i wielokrotnie wprowadzała pionierskie rozwiązania w licznych dziedzinach, jak np. polowe obiektywy zmiennoogniskowe używane do transmisji telewizyjnych czy Reflex Zoom 8, pierwsza na świecie kamera filmowa z obiektywem zmiennoogniskowym, jak również AE1, pierwszy na świecie aparat z wbudowanym mikroprocesorem, Canola 130, pierwszy na świecie elektroniczny kalkulator z klawiaturą numeryczną czy standard obiektywów EF, w którym firma jako pierwsza na świecie przeniosła silniki i mechanikę w całości do obiektywu.

W początkowym okresie swojego istnienia Canon produkował głównie profesjonalne lustrzanki. Wraz ze stopniowym rozrostem przedsiębiorstwa (w 1957 roku firma stworzyła sieć dystrybucyjną w Europie), również asortyment produktów uległ powiększeniu. Firma zaczęła produkować sprzęt biurowy jak kserokopiarki i drukarki, także skanery, projektory i kalkulatory oraz oprogramowanie. Ponadto Canon produkuje sprzęt medyczny – w dużej mierze również powiązany z obrazowaniem, jak np. cyfrowe aparaty rentgenowskie, cyfrowe detektory typu DR. Po współpracy z Toshibą przedsiębiorstwo weszło na rynek monitorów.

Na chwilę obecną, w dziedzinie fotografii firma Canon oferuje szeroką gamę lustrzanek i kamer w ramach systemu Canon EOS (po 2004 powstają już wyłącznie aparaty cyfrowe) wraz z osprzętem i akcesoriami, jak również aparaty kompaktowe (serie Powershot i IXUS), kamery cyfrowe LEGRIA, jak również produkty powiązane jak akumulatory, papiery fotograficzne, itp.

Sortowanie listy:
Styl widoku: Ramki z produktamiObrazki i tekst
Producenci

Autoryzowany partner Manfrotto - Premier Partner
Kontakt

dcfoto.pl
ul. Toszecka 102/127
44-117 Gliwice, woj. śląskie,
Polska

Telefon: 322310051
od 9:30 do 18:00

Telefon kom:
500373583
500373829
od 8:00 do 18:00

e-mail: sklep(at)dcfoto.pl

Opinie o sklepieInformacje dodatkowe