Profesjonalny sklep fotograficzny dcfoto.pl
wygodne i bezpieczne zakupy
dla miłośników fotografii
Twój Koszyk
zawiera 0 produktów za kwotę:
0,00 PLN
Cokin

Oferta produktów Cokin

Cokin to francuski producent filtrów fotograficznych w szerokiej gamie kolorystycznej, oferujących możliwość współpracy z różnego rodzaju obiektywami. Stworzony w 1978 roku przez znanego francuskiego fotografa mody i krajobrazu Jeana Coquina system filtrów kreatywnych Cokin jest doskonale znany międzynarodowej społeczności fotograficznej. System ten opiera się przede wszystkim na prostokątnych filtrach wsuwanych do uchwytu (holdera). Holder mocowany jest na obiektywach za pomocą prostego pierścienia adaptacyjnego o odpowiednim rozmiarze.

Klasyczne filtry Cokin wykonane są z żywicy optycznej C39 o bardzo wysokiej jakości. Jean Coquin wybrał tę żywicę ze względu na jej przejrzystość i stabilność optyczną. Jest lekka i niełamliwa, ma wyjątkowo wysoki współczynnik transmisji optycznej i doskonale nadaje się do barwienia, dzięki czemu jest doskonałą podstawą do produkcji filtrów fotograficznych. Rozwinięciem klasycznych filtrów Cokin Creative sa filtry Cokin NUANCES, które powstają w oparciu o wykorzystanie technologii powłok nanokrystalicznych naniesionych obustronnie na hartowane szkło mineralne Schott B 270, znane ze swojej wysokiej odporności mechanicznej, niskiego poziomu wewnętrznych odbić światła oraz wysokiej transmisji. Wysoka jakość optyczna przekłada się na to, że filtry Cokin NUANCES wykazują się niemal doskonałą neutralnością zarówno w spektrum widzialnym światła jak i w podczerwieni.

System filtrów prostokątnych różni się zdecydowanie od filtrów wkręcanych, z których każdy jest związany z obiektywami o określonej średnicy mocowania filtrów. Dzięki systemowi Cokin ten sam filtr i uchwyt można zamontować na wielu różnych obiektywach wymieniając jedynie prosty pierścień adaptera. Inną zaletą kreatywnego systemu filtrującego Cokin jest zastosowanie filtrów stopniowanych (Graduated NDs), gdzie obszar przejścia z trybu przezroczystego do trybu ND można dostosować do kompozycji. Cokin nieustannie wprowadza innowacje, aby zapewnić fotografom na całym świecie narzędzia, których potrzebują do stworzenia swojej wizji.

Filtry Cokin wyróżniają się doskonałą transmisją światła oraz zapewniają wysoki komfort fotografowania i filmowania bez efektu winiety. W sprzedaży dostępne są w kilku seriach: A (rozmiar S), P (rozmiar M) oraz Z-PRO (rozmiar L) oraz X-PRO (rozmiar XL). Każda seria zawiera szeroki wybór różnego rodzaju filtrów, adapterów oraz holderów. Dodatkowo dostępne w serii X- PRO holdery wyposażone są w system blokady, dzięki czemu sprawiają, że filtry pozostają w każdych warunkach umieszczone równolegle względem obiektywu. Wszystkie produkty firmy Cokin zostały wytworzone we Francji oraz są objęte trzyletnią gwarancją.

Sortowanie listy:
Styl widoku: Ramki z produktamiObrazki i tekst
Producenci

Autoryzowany partner Manfrotto - Premier Partner
Kontakt

dcfoto.pl
ul. Toszecka 102/127
44-117 Gliwice, woj. śląskie,
Polska

Telefon: 322310051
od 9:30 do 18:00

Telefon kom:
500373583
500373829
od 8:00 do 18:00

e-mail: sklep(at)dcfoto.pl

Opinie o sklepieInformacje dodatkowe