Profesjonalny sklep fotograficzny dcfoto.pl
wygodne i bezpieczne zakupy
dla miłośników fotografii
Twój Koszyk
zawiera 0 produktów za kwotę:
0,00 PLN
Peak Design

Oferta produktów Peak Design

W 2010 roku pewien dobroduszny facet o imieniu Peter Dering wyruszył w czteromiesięczną podróż dookoła świata. Podczas tej podróży dowiedział się, że noszenie cyfrowej lustrzanki sprawia ból. Wrócił zatem do San Francisco i zrobił to, co zrobiłby każdy odpowiedzialny człowiek -  rzucił swoją pracę i spędził 10 miesięcy projektując drobiazgi do noszenia aparatów fotograficznych.

W maju 2011 roku Peter wystartował z takim gadżetem (teraz znanym jako uchwyt Capture) na nowopowstałej stronie internetowej o nazwie Kickstarter. Zadziałało i narodził się Peak Design, a Peter zaczął zatrudniać przyjaciół, przyjaciół swoich przyjaciół i przypadkowych ludzi, których poznał na koncertach.

Obecnie firma zatrudnia 34 pełnoetatowych pracowników, posiada ponad 100 produktów, a setki osób pracuje w pełnym wymiarze godzin przy produkcji w fabrykach partnerskich. Wszystko to dzięki finansowaniu społecznościowemu. Od 2011 roku firma zebrała ponad 15 milionów dolarów w ramach 6 projektów Kickstarter. Dzięki Kickstarter firma odnalazła najbardziej namiętnych, lojalnych, i podekscytowanych klientów na świecie, a środki zebrane w kampaniach pozwalają pracownikom firmy skupić się na klientach i produktach.

Firma wierzy, że mniej to więcej, a prostota pozwala osiągnąć w rezultacie elegancję. Firma oczekuje, że jej produkty będą wykorzystywane na sposoby, których projektanci nawet sobie nie wyobrażali i wierzy, że produkty powinny rozwiązywać prawdziwe problemy, a nie je tworzyć. Po wprowadzeniu produktu na rynek, nigdy nie przestają próbować go ulepszać. Wierzą również, że ludzie, którzy używają i kochają wyprodukowany przez nich sprzęt, zasługują na dożywotnią gwarancję. Wszystkie produkty Peak Design objęte są zatem dożywotnią gwarancją producenta.

Ponadto, Peak Design uważa, że jej obowiązkiem jest strategia zrównoważonego rozwoju i począwszy od 2018 roku stara się produkować swoje towary z materiałów pochodzących z recyklingu. Początkowo dotyczyło to nylonu i poliestru używanego do powłok zewnętrznych, trwają prace nad wdrożeniem odzyskiwanych surowców do elementów wewnętrznych oraz poszukiwania dostawców recyklowanego aluminium. Firma należy do Outdoor Industry Association, gdzie współorganizuje grupę ds. zrównoważonego rozwoju oraz przyjęła Listę Substancji Ograniczonych Bluesign (RSL), która określa materiały zakazane lub zastrzeżone i która pod względem surowości przekracza wiele przepisów regulacyjnych.

 

 

 

Sortowanie listy:
Styl widoku: Ramki z produktamiObrazki i tekst
Producenci

Autoryzowany partner Manfrotto - Premier Partner
Kontakt

dcfoto.pl
ul. Toszecka 102/127
44-117 Gliwice, woj. śląskie,
Polska

Telefon: 322310051
od 9:30 do 18:00

Telefon kom:
500373583
500373829
od 8:00 do 18:00

e-mail: sklep(at)dcfoto.pl

Opinie o sklepieInformacje dodatkowe