Seria S to linia statywów wykonanych w technologii ośmiowarstwowego karbonu. Zastosowane włókno węglowe cechuje niewielka waga oraz doskonałe tłumienie drgań. Seria S cieszy się zainteresowaniem fotografów ceniących doskonałą stabilność statywu, szybką obsługę i małą wagę. Ponadto dzięki nowatorskiej konstrukcji można go znacznie łatwiej i bezpieczniej zabrać ze sobą.
Złożony statyw wystarczy schować do plecaka lub większej kieszeni w torbie. Od tej chwili nie trzeba się o niego martwić - nie wypnie się, nie zgubi i o nic nie zahaczy. Jego mała waga sprawi, że zapomnisię, że ma się go ze sobą do czasu, gdy będzie potrzebny.
By go rozłożyć wystarczy przestawić nogi do roboczej pozycji. Metalowe zatrzaski zablokują je we właściwym miejscu. Rozkładanie nóg statywów Sirui to również przyjemność. Jeden ruch nadgarstka rozblokuje wybrane sekcje, a nawet całą nogę. Rozwiązanie to jest zdecydowanie szybsze od tradycyjnych złączy nakręcanych i zaciskowych. Wystarczy obrót nadgarstka o niewielki kąt by w pełni rozblokować lub zblokować sekcje nogi. Również składanie statywu przebiega błyskawicznie. To co wyróżnia statywy serii S, to czerwony przycisk uwalniający blokadę nóg. Po jego wciśnięciu statyw niemal samoistnie wraca do pozycji transportowej.
2w1, czyli po co monopod
Nie zawsze potrzebny jest statyw. Bywa, że z powodzeniem wystarczyłby monopod. Jednak zakup karbonowego monopodu do wydatek kilkuset złotych. Natomiast posiadając statyw Sirui serii S-N wystarczy wykręcić jedną z nóg - tę która ma izolującą od zimna i porawiającą chwyt okładzinę. Następnie należy odkręcić podstawkę pod głowicę. Po skręceniu tych dwóch elementów otrzymujemy niezwykle lekki i sztywny, w pełni funkcjonalny monopod.
Krótka kolumna
Na wyposażeniu jest krótka kolumna centralna. Po zastąpieniu przez nią pełnowymiarowej kolumny można fotografować z tzw. żabiej perspektywy przy rozstawieniu statywu na najszerszym możliwym kącie. Krótka kolumna i futerał są standardowym wyposażeniem.
Kolce
Z gumowych końcówek nóg po przekręceniu wysuwają się metalowe kolce. Rozwiązanie to ma szczególne znaczenie w sytuacji, gdy na miękkim podłożu standardowe nóżki nie mają przyczepności. Metalowe kolce potrafią znacznie skuteczniej stabilnie złapać podłoże typu mokra łąka, śnieg czy lód.
Statywy marki Sirui to najwyższa półka. Caraz częściej produkty te wygrywają testy porównawcze, w których konkurują z najbardziej znanymi i drogimi markami. Seria S-N to przykład innowacyjności niespotykanej w ofertach innych producentów.
Cechy charakterystyczne:
-
4 sekcje
-
Waga 1,3kg
-
Udźwig 15kg
-
Maksymalna wysokość statywu 141cm
-
Maksymalna wysokość monopodu 114cm
-
Minimalna wysokość statywu 18cm
-
Długość złożonego statywu 48cm
Wyposażenie:
-
futerał zapinany na zamek błyskawiczny
-
krótka kolumna centralną do zdjęć z małej wysokość, szczególnie przydatną w makrofotografii
-
etui na krótką kolumnę
-
kluczyk imbusowy do regulacji statywu
-
pasek na ramię dopinany do futerału na statyw