Profesjonalny sklep fotograficzny dcfoto.pl
wygodne i bezpieczne zakupy
dla miłośników fotografii
Twój Koszyk
zawiera 0 produktów za kwotę:
0,00 PLN

Zdalne sterowanie do aparatów fotograficznych

Akcesoria do zdalnego sterowania pozwalają na kontrolowanie aparatu z odległości, bez konieczności fizycznego dotykania urządzenia. Jest to bardzo przydatna funkcja w różnych sytuacjach fotograficznych, zarówno podczas autoportretów, jak i w profesjonalnej fotografii krajobrazowej czy astrofotografii. Sterować aparatem można zarówno za pomocą przewodowych, jak i bezprzewodowych wyzwalaczy.

Przewodowe zdalne sterowanie wymaga podłączenia aparatu do zdalnego sterownika za pomocą kabla. Korzysta się wówczas z kabli wyposażonych w specjalny wtyk, które pasują do gniazda zdalnego sterowania w aparacie. Przewodowe zdalne sterowanie pozwala na wyzwalanie migawki, a także w wielu przypadkach na zmianę ustawień ekspozycji i innych funkcji aparatu na odległość.

Bezprzewodowe zdalne sterowanie odbywa się bez użycia kabli, dzięki wykorzystaniu technologii radiowej, podczerwieni (IR) lub technologii Bluetooth. W wielu nowoczesnych lustrzankach cyfrowych i aparatów bezlusterkowych są wbudowane funkcje bezprzewodowego zdalnego sterowania. Do bezprzewodowego zdalnego sterowania często wykorzystuje się aplikacje na smartfony lub tablety oraz specjalne zdalne sterowniki, które komunikują się z aparatem za pośrednictwem technologii bezprzewodowej. W niektórych aparatach możliwe jest zdalne sterowanie aparatem z poziomu komputera lub tabletu. Taka integracja może pozwalać na zdalną pracę w technice tetheringu, co pozwala na podglądanie obrazu na ekranie komputera, ustawianie parametrów ekspozycji i wyzwalanie migawki.

Dzięki zdalnemu sterowaniu fotografowie mogą uzyskać wiele korzyści, takich jak uniknięcie wstrząsów aparatu podczas wyzwalania migawki, wygodniejsze kadrowanie w trybie autoportretu lub nawet zrobienie zdjęć na odległych scenach, gdzie fizyczne podejście do aparatu byłoby trudne lub niemożliwe. Funkcje zdalnego sterowania znacznie rozszerzają możliwości tworzenia kreatywnych i profesjonalnych zdjęć.


Przepraszamy, kategoria w przebudowie.
Producenci

Autoryzowany partner Manfrotto - Premier Partner
Kontakt

dcfoto.pl
ul. Toszecka 102/127
44-117 Gliwice, woj. śląskie,
Polska

Telefon: 322310051
od 9:30 do 18:00

Telefon kom:
500373583
500373829
od 8:00 do 18:00

e-mail: sklep(at)dcfoto.pl

Opinie o sklepieInformacje dodatkowe