Profesjonalny sklep fotograficzny dcfoto.pl
wygodne i bezpieczne zakupy
dla miłośników fotografii
Twój Koszyk
zawiera 0 produktów za kwotę:
0,00 PLN

Matówki do lustrzanek cyfrowych

Matówka (ang. focusing screen) w lustrzankach cyfrowych jest elementem wewnętrznym aparatu, który umożliwia kadrowanie i ustalanie ostrości obrazu przez wizjer aparatu. Matówka znajduje się w zespole wizjera i jest umieszczona między obiektywem oraz pryzmatem lustrzanek.

Matówki zawierają różnorodne wzory i siatki, które pomagają w określeniu granic kadru fotografowanego obrazu. Fotograf może zobaczyć, co zostanie uwiecznione na zdjęciu przed jego zrobieniem, co ułatwia komponowanie odpowiedniego kadru. Matówka pozwala na precyzyjne ustawienie ostrości obrazu przed wykonaniem zdjęcia. Dzięki niej można zobaczyć, czy obiekt jest w głębi ostrości, co jest szczególnie ważne przy manualnym ustawianiu ostrości. Niektóre matówki mogą zawierać wzory i linie, które pomagają w pomiarze światła na różnych obszarach kadru. To przydatne przy ręcznym ustawianiu parametrów ekspozycji.

Warto wspomnieć, że nie wszystkie lustrzanki cyfrowe posiadają wymienne matówki, najcześciej jednak zaawansowane modele dla profesjonalistów oferują tę opcję. Możliwość zmiany matówki pozwala dostosować aparat do różnych zastosowań i preferencji fotografa. W większości konsumenckich lustrzanek cyfrowych matówka jest zintegrowana z aparatem i jest niewymienna. W takich przypadkach producenci dostosowują matówkę do ogólnych zastosowań i użytkownicy nie mają możliwości zmiany jej wzoru czy konstrukcji.


Wybór producenta:

wszyscy
Sortowanie listy:
Styl widoku: Ramki z produktamiObrazki i tekst
Producenci

Autoryzowany partner Manfrotto - Premier Partner
Kontakt

dcfoto.pl
ul. Toszecka 102/127
44-117 Gliwice, woj. śląskie,
Polska

Telefon: 322310051
od 9:30 do 18:00

Telefon kom:
500373583
500373829
od 8:00 do 18:00

e-mail: sklep(at)dcfoto.pl

Opinie o sklepieInformacje dodatkowe