Profesjonalny sklep fotograficzny dcfoto.pl
wygodne i bezpieczne zakupy
dla miłośników fotografii
Twój Koszyk
zawiera 0 produktów za kwotę:
0,00 PLN

Przewody audio-wideo i USB do aparatów fotograficznych

Przewody audio-wideo i USB to powszechnie używane akcesoria w aparatach fotograficznych, które umożliwiają przesyłanie danych między aparatem a innymi urządzeniami, takimi jak komputery, telewizory, monitory, drukarki itp.

Przewody audio-wideo są stosowane w starszych aparatach fotograficznych, które nie posiadają portu USB. Są to zazwyczaj przewody z trzema wtykami RCA - żółtym (dla sygnału wideo) i dwoma czerwonymi i białymi (dla sygnału audio). Te przewody umożliwiają podłączenie aparatu do telewizora lub monitora, aby wyświetlać zdjęcia lub filmy bezpośrednio na większym ekranie.

Przewody USB są bardziej uniwersalne i są wykorzystywane w większości nowoczesnych aparatów fotograficznych. Umożliwiają przesyłanie danych, takich jak zdjęcia i filmy, między aparatem a komputerem, tabletami, smartfonami i innymi urządzeniami. W zależności od modelu aparatu, przewody USB mogą mieć różne typy wtyków, na przykład: USB-A (standardowy wtyk USB), USB-C (nowoczesny, odwracalny wtyk), micro USB lub mini USB (starsze wtyki używane w niektórych aparatach). Przewody USB są również używane do ładowania akumulatorów w aparatach, które obsługują ładowanie przez port USB. 

Dzięki przewodom USB można łatwo przenosić zdjęcia i filmy z aparatu do pamięci komputera w celu edycji, archiwizacji czy udostępniania w sieci. Warto wybrać odpowiedni przewód zgodnie z złączem dostępnym w aparacie i urządzeniu, do którego chcemy podłączyć aparat. W przypadku transmisji danych dobrym rozwiązaniem może być także korzystanie z czytnika kart pamięci, który pozwoli na bezpośrednie przenoszenie danych z karty pamięci aparatu do komputera bez potrzeby podłączania aparatu przez kabel.


Wybór producenta:

wszyscy
Sortowanie listy:
Styl widoku: Ramki z produktamiObrazki i tekst
Producenci

Autoryzowany partner Manfrotto - Premier Partner
Kontakt

dcfoto.pl
ul. Toszecka 102/127
44-117 Gliwice, woj. śląskie,
Polska

Telefon: 322310051
od 9:30 do 18:00

Telefon kom:
500373583
500373829
od 8:00 do 18:00

e-mail: sklep(at)dcfoto.pl

Opinie o sklepieInformacje dodatkowe